Gorzów: miejski rzecznik konsumentów

i

Autor: SG Biuro Rzeczy Znalezionych mieści się przy ul. Łokietka 22.

Gorzów: Unikajcie pokazów połączonych ze sprzedażą. Takie spotkanie może być bardzo kosztowne

2022-09-16 10:53

Po jednym pokazie zorganizowanym w Gorzowie na początku września, dwóch mężczyzn zgłosiło się do miejskiego rzecznika konsumentów. Zmanipulowani przez prowadzących spotkanie kupili towary za 16 tys. zł.

Kolejne ofiary pokazów sprzedażowych. Gorzowianie wydali 16 tys. zł na niepotrzebne towary. Pierwsze sprawy jakie trafiły do nowego miejskiego rzecznika praw konsumentów dotyczą pokazów połączonych ze sprzedażą. ​Do biura zgłosiło się dwóch gorzowian, którzy na początku września uczestniczyli w spotkaniu, na którym prezentowano różne towary. Mężczyźni tak dali się zmanipulować, że zakupili sprzęty za 16 tys. zł.

Osoba, która była na pokazie miała przy sobie gotówkę, wpłaciła ją sprzedawcy, a na resztę kwoty podpisała umowę kredytową. Drugi mężczyzna nie miał przy sobie gotówki. Prowadzący pokaz zaproponował, że pojedzie z tym mężczyzną do banku. W banku gorzowianin przelał na konto sprzedawcy pełną kwotę - mówi Eugeniusz Kurzawski, miejski rzecznik konsumentów.

Otrzeźwienie przyszło kilka dni później. Rzecznik przestrzega przed uczestnictwem w tego typu pokazach. Jeżeli ktoś zadzwoni z zaproszeniem na takie spotkanie, najlepiej je zignorować.

QUIZ. Wiersze ze szkoły – pamiętasz je jeszcze?

Pytanie 1 z 15
Pamiętasz tekst Inwokacji z „Pana Tadeusza”? „Litwo, Ojczyzno moja! Ty jesteś jak…”?