Ukraina

i

Autor: Getty Images

Gorzów: Ukraińscy pracownicy TPV jadą na front

2022-02-25 16:31

Od czwartku trwa wojna Ukrainy z Rosją. Mieszkający w Gorzowie Ukraińcy organizują pomoc, część chce wracać i bronić ojczyzny. Potrzebują transportu, żeby pojechać na Ukrainę.

Chcą wrócić i bronić swojego kraju. Grupa ukraińskich pracowników z gorzowskiej firmy TPV szykuje się do wyjazdu na Ukrainę. Chcą walczyć z wojskami rosyjskimi. Potrzebują transportu. Osoby, które chcą pomóc mogą dzwonić pod nr telefonu 728 201 276, lub skontaktować się z punktem wsparcia przy ul. Chrobrego.

Oni zostawiają tu swoje rodziny, będziemy tym rodzinom pomagać przeżyć to pod względem psychologicznym i materialnie, jeżeli będzie tka potrzeba. Tym chłopakom pomagamy teraz, żeby spokojnie pojechali do wojska, zrobiliśmy małą zrzutkę, żeby mieli jakieś pieniądze - mówi Viktoria Kornienko, prezes Stowarzyszenia Międzynarodowe Centrum Kultury i Integracji Razem.

Gorzów: TPV

i

Autor: www.google.com/maps

W związku z agresją Rosji na Ukrainę w Gorzowie, powstały dwa punkty wsparcia: w restauracji gruzińsko-ukraińskiej Viktoria przy ul. Chrobrego i w siedzibie LOWES przy ul. Przemysłowej. Magistrat przygotował 450 miejsc dla ewentualnych uchodźców z Ukrainy.

Czy jesteś zagrożona anemią?

Pytanie 1 z 10
Odkąd zaszłaś w ciążę, wręcz nie możesz patrzeć na mięso...