Gorzów: szkoła IV LO

i

Autor: SG IV LO w Gorzowie.

Gorzów: Uczennica IV LO laureatką olimpiady „Zwolnieni z teorii”

2022-05-20 15:48

Dla Oliwii Piątek to już trzecia edycja olimpiady, w której wzięła udział. Jej projekty dotyczą zachowań ekologicznych. W tym roku pokazywała seniorom na czym polega zasada Zero Waste.

Gorzowska licealistka laureatką olimpiady "Zwolnieni z teorii". Oliwia Piątek z IV LO razem z koleżanką uczyły seniorów jak wykorzystywać rzeczy z odzysku. Najpierw opowiedziały w klubie w Strzelcach Kraińskich o zasadzie Zero Waste, a potem pokazały jak wykorzystać tę zasadę w praktyce. Dziewczyny razem z seniorami budowały karmniki dla ptaków, ozdoby świąteczne z papierowej wikliny i ramki na obrazki. Wszystko ekologicznie, z materiałów z recyklingu.

Jest to fajna olimpiada, ponieważ nie musimy siedzieć i wkuwać wiedzy. Jest to bardziej wykorzystanie umiejętności, komunikacji, uruchomienie kreatywności. To też odpowiedź na problemy społeczne, które widzimy - mówi Oliwia Piątek.

Projekt Eko Seniorzy gorzowskie licealistki realizowały od stycznia do marca. To była już trzecia edycja, w której wzięły udział. W pierwszej mówiły o ekologii dzieciom ze szkół podstawowych, a rok temu przygotowały cykl podcastów dla dużych i małych.

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?