Olimpiada Zwolnieni z Teorii 2022. Uczniowie z Lubuskiego stworzyli własne projekty!

i

Autor: Pexels

Olimpiada Zwolnieni z Teorii 2022. Uczniowie z Lubuskiego stworzyli własne projekty!

2022-05-19 22:30

Zwolnieni z Teorii to olimpiada, która polega na aktywnym działaniu i zrealizowaniu w prawdziwym życiu autorskiego projektu społecznego. W tegorocznej edycji olimpiady udział wzięli uczniowie z województwa lubuskiego. Zrealizowano kilka projektów w dwóch miastach naszego regionu! Szczegóły poniżej!

W ramach ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii uczniowie organizują projekty społeczne, rozwijając przy tym kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu, takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów. Po realizacji własnej inicjatywy uczestników prowadzi innowacyjna platforma edukacyjna. Dzięki niej wiedzą, jak działać i uczą się zarządzania projektem w profesjonalny sposób. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie internetowej https://zwolnienizteorii.pl/.

Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą, otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania, zaś autorzy i autorki najlepszych projektów wyróżnieni zostają nagrodą "Złote Wilki"

Sanah o płycie „Uczta”

Olimpiada Zwolnieni z Teorii 2022. Uczniowie z Lubuskiego przygotowali własne projekty

W tegorocznej edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii jest 26 finalistów z Lubuskiego. Tyle młodych osób zaangażowało się w projekty społeczne, których finalnie ukończono osiem!

Pracowali nad nimi w uczniowie z dwóch miast naszego regionu, to: Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski.

Ranking Szkół "Zwolnieni z Teorii"

W oparciu o wyniki uczniów w praktycznej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii tworzony jest specjalny Ranking Szkół. - Ranking szkół "Zwolnieni z Teorii", jako jedyny w Polsce klasyfikuje szkoły średnie nie po wynikach matur, lecz po ich zaangażowaniu w przedsięwzięcia kształtujące kompetencje przyszłości. Wyróżnione w nim szkoły aktywnie wspierają swoich uczniów w realizacji własnych projektów społecznych w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii - mówi Paula Bruszewska, prezes fundacji Zwolnieni z Teorii. - Ranking premiuje te szkoły, które szlifują naukę kompetencji niezbędnych na rynku pracy tj. praca w grupie, zarządzanie sobą w czasie czy efektywna komunikacja - dodaje.

Ranking ten wyróżnia placówki, w których zrealizowany został przynajmniej jeden projekt społeczny młodzieży, a w najlepszych z nich realizowanych jest nawet po kilkadziesiąt. O najwyższe noty z województwa lubuskiego walczyło pięć szkół.

Wyróżnione szkoły z województwa lubuskiego

  • Zielona Góra: IV Liceum Ogólnokształcące im. kpt. pil. Eugeniusza Horbaczewskiego
  • Gorzów Wielkopolski: IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego
  • Zielona Góra: Technikum nr 3 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 "Ekonomik"
  • Zielona Góra: VI Liceum Ogólnokształcące
  • Zielona Góra: V Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kieślowskiego

Polecany artykuł:

Kłodawa zaprasza na majówkę