Gorzów: rada miasta

i

Autor: SG O podwyżkach zdecydowali radni.

Gorzów: Uchwała zwalniająca z opłat koncesyjnych za sprzedaż alkoholu do poprawki?

2021-03-01 16:22

Radny Tomasz Rafalski uważa, że należy tak zrobić. Jego zdaniem ustawa nie powala miastu zwolnić resatauratorów z całości, ale z części opłat. Urzędnicy magistratu przekonują, że uchwała jest zgodna z przepisami.

Czy trzeba będzie poprawić uchwałę o zwolnieniu z opłat koncesyjnych za sprzedaż alkoholu? Zdaniem radnego Tomasz Rafalskiego zawiera ona błąd. Miasto nie może zwrócić całości tylko części opłat. Dlatego radny proponuje poprawkę.

Proponuję przyznać zwrot 99.9 proc. Żeby się nie okazało, że nasza uchwała rady miejskiej, jest wadliwa pod względem prawnym – mówi Tomasz Rafalski, radny Gorzowa.

Urzędnicy przekonują, że gorzowska uchwała jest zgodna z przepisami. Jacek Szymankiewicz, zastępca prezydenta ds. rozwoju zapowiedział jednak, że służby miasta jeszcze raz przejrzą uchwałę i ustawę, na podstawie której ją przyjęto.

Przypomnijmy: radni przyjęli dokument na styczniowej sesji. Zwalnia ona gorzowskich restauratorów z opłaty za sprzedaż alkoholu za cały 2021 rok. To pomoc miasta dla branży gastronomicznej i hotelarskiej.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?