policja seniorzy

i

Autor: foto.policja lubuska

Gorzów: Tym razem byli czujni.

2020-04-29 18:52

Kilkunastu gorzowskich seniorów wzięli na celownik oszuści, którzy chcieli wyłudzić pieniądze metodą na policjanta. Tym razem obeszli się smakiem bo żadna ze starszych osób nabrać się nie dała.

Do kilkunastu podejrzanych rozmów telefonicznych doszło w wtorek i w środę (28-29-04). Oszuści stosowali bardzo różne metody by wzbudzić niepokój u seniorów.

Podając się za policjantów dopytywali się o pieniądze czy kosztowności, które uczestnicy rozmowy mieli posiadać. Do jednej z mieszkanek Gorzowa najpierw zadzwoniła kobieta. Poinformowała ze ma problem z dostarczeniem poczty i potrzebuje szczegółowych danych. Po trzech godzinach zadzwonił mężczyzna który podawał się za policjanta. Przekonywał kobietę, ze wcześniej rozmawiała z oszustką, która jest byłą pracownicą banku i jej konto jest zagrożone. Kobieta nie dała wciągnąć się w rozmowę. Powiedziała, że o sprawie musi porozmawiać z synem i rozłączyła się. Kolejnych telefonów nie było.

Podobnie postąpiło kilkunastu innych seniorów. Mundurowi przypominają, że policja nigdy nie kontaktuje się w ten sposób a szczególną czujność należy zachować wtedy kiedy podający się za policjanta prosi o przekazanie pieniędzy czy numerów kont bankowych.