Rozpoczynają się spotkania w ramach Budżetu Obywatelskiego

i

Autor: Damian R/flickr.com Rozpoczynają się spotkania w ramach Budżetu Obywatelskiego

Gorzów: Tylko wnioskodawcy wezmą udział w konsultacjach. Chodzi o Budżet Obywatelski 2021

2020-06-03 16:26

W czwartek (4.06) ruszają spotkania dyskusyjne. Wnioskodawcy porozmawiają o projektach, ale dyskusja będzie wyglądać nieco inaczej niż w latach poprzednich. Wszystko przez obecna sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

Z uwagi na sytuację niestety nie możemy zaprosić wszystkich mieszkańców do dyskusji - powiedziała nam Iga Kalbarczyk z Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji UM. W latach ubiegłych to mieszkańcy danego rejonu na osiedlowych spotkaniach decydowali jakie projekty będą realizowane lub jakie połączyć w jeden pakiet. Wówczas głosowanie było tylko formalnością bo wystarczył jeden głos aby kilka zadań połączonych zostało zrealizowanych. Organizacja tegorocznych spotkań dyskusyjnych - przez epidemię - stała pod znakiem zapytania. Teraz wiadomo, że spotkania będą ale nie dla wszystkich.

Posluchaj, kto weźmie udział w dyskusjach. Wyjaśnia Iga Kalbarczyk z UM:

Konsultacje mają pomóc w znalezieniu kompromisu i łączeniu kilku zadań w jeden pakiet. To również szansa na wykorzystanie pełnej puli pieniędzy przeznaczonej na każdy rejon. W tym roku mieszkańcy mają do dyspozycji 441 tysięcy złotych. Pierwsze spotkanie w czwartek (4.06) dla osiedla Słonecznego. Początek o godzinie 17 w sali sesyjnej UM. W poniedziałek (8.06) rozmawiać będą wnioskodawcy z Piasków a we wtorek z Wieprzyc.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy w trzech kategoriach mają do rozdysponowania prawie 7 milionów złotych. Po 441 tysięcy na każdy z dziesięciu rejonów. Na zadania ogólnomiejskie przeznaczono 567 tysięcy złotych ( zadania miękkie 63 tys. zł ) a na oświatę milion dwieście sześćdziesiąt tysięcy złotych.

Szczegółowy harmonogram spotkań znajdziecie na stronie miasta.

Będziemy o nich również przypominać na łamach eska.pl

QUIZ: Rozpoznasz polskie miasta po jednym zdjęciu? Sprawdź!

Pytanie 1 z 20
Miasto ze zdjęcia to:
Kraków
Tak gaśnie Kraków. Piękne ujęcia z drona