gorzów cezib kłopot 1

i

Autor: materiały UM Gorzów Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu.

Gorzów: Trwają prace w budynkach A i C CEZiB. Mają być gotowe na 1 września

2023-02-03 18:45

Wykonano już projekt obejścia budynku B, który na razie nie może być użytkowany. To pozwoli dokończyć prace w pozostałych obiektach dydaktycznych. Zamawiane jest wyposażenie. Od września powinny odbywać się tam już lekcje.

Budynki A i C CEZiB-u będą gotowe na wrzesień - zapowiadają gorzowscy urzędnicy. Wykonano projekt obejścia feralnego budynku B. Trwa negocjowanie cen przełożenia wszystkich instalacji. To pozwoli przygotować pozostałe obiekty, czyli A i C na wrzesień. Trzeba było w nich wzmocnić klatki schodowe.

Zachowujemy pierwotne klatki schodowe, a jednocześnie kładziemy na to nowe posadzki. Dlatego robiliśmy testy, czy to konstrukcyjnie wytrzyma. Badania potwierdziły, że jest to możliwe. To był najtrudniejszy element, jeśli chodzi o budynki A i C - mówi Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa:

Zamawiane jest wyposażenie do obu obiektów. Pod koniec kwietnia ma być gotowa ekspertyza konstrukcyjna na temat wzmocnienia budynku B. Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu będzie kosztowało więcej niż zakładano, ale na tę nie są znane szczegółowe wyliczenia. Obecnie uczniowie mają zajęcia w warsztatach i na sali sportowej. Przebudowa budynków poszpitalnych zaczęła się w styczniu 2020 roku.

QUIZ. Te dobranocki oglądały wszystkie dzieci. Co pamiętasz z kultowych wieczorynek?

Pytanie 1 z 12
Na początek łatwizna. Jak miała na imię koleżanka Bolka i Lolka?
QUIZ. Te dobranocki oglądała cała Polska. Co pamiętasz z kultowych wieczorynek?