gorzów Azorki wybieg 1

i

Autor: facebook.com/azyl.schronisko.azorki Wybieg znajduje się po lewej stronie schroniska.

Schronisko Azorki

Gorzów: Trawa posiana - budowa wybiegu dla psów coraz bliżej końca

2023-10-13 14:21

W gorzowskich Azorkach przy Fabrycznej praca wre. Jest ona możliwa dzięki wsparciu mieszkańców, którzy finansowo, materiałami czy swoimi umiejętnościami pomagają jak mogą. Prace przedłużają się, ale bez otwartych serc gorzowian nie byłyby one możliwe.

W tym rok w gorzowskim schronisku być może jeszcze się uda skorzystać z części spacerowej dla psów po traumach. Wybieg jest podzielony, ogrodzony i wyrównany. Ostatnio firma z Deszczna przekazała ziemię i piasek na wybieg. To nie jedyne takie wsparcie.

- Niestety wybieg to jest ciężki temat, już dawno mieliśmy mieć ukończony. Jednak wiele istotnych czynników się na to złożyło, że musieliśmy pewne rzeczy poprawiać. Teraz została nawieziona ziemia oraz posiana trawa, która ładnie rośnie - opowiada Karolina Mroczkowska, wolontariuszka Azorków.

gorzów Azorki wybieg 2

i

Autor: facebook.com/azyl.schronisko.azorki Psy czekają na miejsce, w którym będą mogły swobodnie się wyhasać.

W części rekreacyjnej powstanie też specjalny plac zabaw dla psów z torem przeszkód. Całość, czyli 2 tysiące metrów kwadratowych wybiegu, powinna być gotowa na wiosnę. Budowa to koszt około 70 tysięcy złotych. Prace ruszyły w lutym ubiegłego roku czyli trwają od ponad 1,5 roku.

Szczęsny: - To cud, że jeszcze walczymy o awans

Tak wyglądają najniebezpieczniejsze zwierzęta świata! Sprawdź, ile z nich rozpoznasz

Pytanie 1 z 8
Co to za zwierzę?
quizzwierzeta