Twisty na gorzowskie tory mają wyjechać 2. lipca.

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/www.gorzow.pl Twisty na gorzowskie tory mają wyjechać 2. lipca.

Gorzów: Tramwaje mają wrócić 2 lipca

2020-05-22 18:00

Takiej daty pomimo wciąż trwających prac na remontowych wokół torowiska przy Sikorskiego trzyma się gorzowski magistrat. - Trwają przygotowania, żeby to było możliwe - mówi Wiesław Ciepiela z Urzędu Miasta w Gorzowie.

W ostatnich dniach kolejny raz testowane są nowe Twisty. Tramwaje pokonywały odcinek z pętli Wieprzyce na Silwanę.

- Testy mają za zadanie wykryć ewentualne usterki przed uruchomieniem stałych kursów. Są jeszcze pewne braki związane z zielenią, płotkami wokół przystanków, czy oznakowaniem przystanków - mówi Roman Maksymiak, dyrektor gorzowskiego MZK.


Testy mają odbywać się aż do wznowienia stałych kursów tramwajów, czyli do 2 lipca. Wozy kursować będą tylko na jednej linii: Wieprzyce - Silwana. Tramwaj na Piaski pojedzie po skończeniu remontu na Chrobrego i Mieszka I, czyli pod koniec 2021 roku.

Przypomnijmy: tramwaje w Gorzowie nie kursują od września 2017 roku. Miało to związek z przebudową centrum miasta i wymianą torowiska. Miasto w tym czasie zakupiło czternaście Twistów za 115 milionów złotych. Wozy miały wrócić do kursowania w ubiegłym roku, ale przez przedłużający się remont ulicy Sikorskiego tak się nie stało.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
COŚ DOBREGO #21