Kolejki w sklepach

i

Autor: MZ kolejki w sklepach

Gorzów: To już panika czy bardziej psychoza? Towary znikają ze sklepowych półek

2020-03-12 17:11

Gorzowianie, podobnie jak rodacy w całym kraju ruszyli do marketów. Ma to związek z kolejnymi przypadkami zakażenia koronawirusem w Polsce. Mieszkańcy kupują głównie artykuły spożywcze oraz papiernicze. Pytanie po co skoro rząd uspokaja...

Od środy w gorzowskich marketach ruch większy niż zwykle. Klientów przybywa z każdą nową informacją o kolejnym zakażeniu wirusem w Polsce. Jednocześnie ubywa towaru na półkach. Mieszkańcy kupują większe ilości środków czystości, konserw, mąki czy cukru. Władze rządowe uspokajają, że produktów nie powinno zabraknąć ale są tacy, którzy wolą zadbać o swoje bezpieczeństwo na własną rękę. 

Dlaczego robimy większe zakupy, czego się obawiamy? Posłuchajcie Agnieszki, mieszkanki Gorzowa:

W czwartkowe popołudnie kolejki w jednym z większych gorzowskich marketów były dłuższe niż te przed świętami Bożego Narodzenia. Aby zaparkować samochód kierowcy musieli odczekać nawet kilkanaście minut.

Nie wszyscy jednak panice ulegają, posłuchajcie:

Przedstawiciele rządu cały czas podkreślają, że obecnie ie ma zagrożenia by sklepy miały być zamykane.

Epidemiolodzy przypominają: by ograniczyć możliwość zakażenia patogenem należy pamiętać o higienie, szczególnie o dokładnym myciu rąk - przynajmniej przez 30 sekund. Warto także unikać większych skupisk, lepiej bez potrzeby nie wychodzić z domu. W Polsce jest już kilkadziesiąt potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.