Gorzów: mury Spichrzowa

i

Autor: SG Robotnicy pracujący przy ul. Spichrzowej prawdopodobnie odkryli pozostalości murów miejskich.

Gorzów: Tajemnicze odkrycie na ulicy Spichrzowej. Będą opóźnienia w realizacji inwestycji?

2020-07-16 17:02

Czy pod remontowaną Spichrzową ciągną się mury miejskie? Fragment kamiennej budowli odkryli robotnicy pracujący przy przebudowie. Archeolodzy badają znalezisko.

Co odkryto przy ulicy Spichrzowej? Pracujący tam robotnicy w poniedziałek natrafili na kamienny mur. Budowlę badają gorzowscy archeolodzy. Oficjalnie jeszcze tego nie potwierdzają, ale prawdopodobnie znalezisko to fragment średniowiecznych murów miejskich. Ze względu na odkrycie część prac remontowych prowadzonych przy Spichrzowej została wstrzymana. Na jak długo, tego jeszcze nie wiadomo. Trudno zatem wyrokować, czy termin oddania inwestycji może być zagrożony. Do tej pory przebudowa ulicy przebiegała zgodnie z harmonogramem.

- Wykonano prace rozbiórkowe na odcinku od ulicy Garbary do ulicy Młyńskiej. Częściowo przebudowano oświetlenie, wykonano także studnię deszczową – wylicza Wiesław Ciepiela rzecznik prasowy magistratu.

Gorzów: mury Spichrzowa

i

Autor: SG Prace przy Spichrzowej zostały częściowo wstrzymane.

Remont ulicy Spichrzowej rozpoczął się 13 maja i ma potrwać do października. Pierwszy etap obejmuje odcinek od Składowej do Chrobrego. Koszt inwestycji to 5,5 miliona złotych.

Z którego miasta jest bliżej do Katowic? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Z którego miasta jest bliżej do Katowic?