Tablica interaktywna

i

Autor: Michał Rejduch Tablica interaktywna.

Gorzów: Tablice interaktywne trafią do dwóch szkół

2021-11-02 16:26

SP 17 i III LO skorzystają z programu „Aktywna tablica”. Do szkół trafi sprzęt, który bardzo przydaje się podczas nauki zdalnej. Szkoły mogą liczyć na 14 tys. zł ministerialnego wsparcia.

Tablice interaktywne dla gorzowskiej "Siedemnastki" i III LO. ​Te szkoły skorzystają z programu „Aktywna tablica”. W całym regionie sprzęt trafi do 77 szkół - 50 podstawówek i 27 ponadpodstawowych. Wojewoda lubuski podpisał umowy z kurator oświaty. Tablice do szkół powinny trafić do końca roku.

Ten projekt jest szczególnie ważny w trakcie pandemii, ponieważ nauczyciele mogą korzystać bezpośrednio z tablic, sprzętu komputerowego. W czasie nauki zdalnej mogą z tego korzystać dzieci i modzież - mówi Katarzyna Pernal–Wyderkiewicz, Lubuski Wicekurator Oświaty.

gorzów sp 17 front

i

Autor: Fragles/ archiwum Szkoła Podstawowoa nr 17 w Gorzowie (fot. archiwum).

W ramach programu szkoły mogą starać się o 14 tys. zł wsparcia. Ośrodki ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi o 35 tys. zł. Do zakupu musi się dołożyć samorząd lub stowarzyszenie prowadzące szkołę. Wkład własny to 20 proc. Ministerstwo edukacji przekazało na ten cel dla całego regionu lubuskiego 1,8 mln zł.

Jaki styl wnętrza najbardziej do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 10
Który salon najchętniej przeniosłabyś/przeniósłbyś do swojego mieszkania?