II LO

i

Autor: II LO Gorzów

Gorzów: Szkoły znowu będą mogły same decydować o swoich pieniądzach

2020-12-16 12:14

Sam zarabiasz, sam wydajesz. Gorzowskie placówki oświaty od 1 stycznia będą mogły ​zachować zarobione pieniądze i same decydować na co je wydadzą.

To efekt decyzji radnych, którzy na wniosek prezydenta Gorzowa, zmienili dotychczasowe zasady. Od 2013 roku szkoły swój dochód przekazują do budżetu miasta.

Mówi Wiesław Ciepiela z gorzowskiego magistratu:

Według dyrektorów to kiepski sposób do motywowania szkół do zarabiania. Nie było wiadomo co konkretnie dzieje się z pozyskanym groszem. - Dlatego chcieliśmy zmiany, a to że w końcu nastąpiła to dla nas bardzo dobra wiadomość - mówi Tomasz Pluta dyrektor II LO w Gorzowie.

Mówi Tomasz Pluta dyrektor II LO w Gorzowie:

Od 1 stycznia szkoły i przedszkola będą mogły zachować większą część dochodów uzyskiwanych z wynajmu pomieszczeń, powierzchni pod reklamy czy anteny telefonii komórkowej. Czasami to całkiem spore sumy. Takie dochody w zależności od położenia szkoły wahają się od kilkunastu do nawet 100 tysięcy złotych rocznie.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
W 30 sekund zgarnął 30 punktów karnych!