Gorzów: szkoła

i

Autor: SG Akcja antycovidowa zorganizowana przez gorzowskie ALMS.

Gorzów: Szkoła zachęcała do szczepień na sportowo

2021-06-02 16:53

Na bocznym boisku Stilonu młodzi ludzie pokonywali „Antycovidowy tor sprawnościowo-zadaniowy”. Gorzowskie Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego zorganizowao piknik sportowy, na którym zachęcało uczniów do szczepień przeciw koronawirusowi.

Przez sprawność do wiedzy i zachęcenia do szczepień. Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie przygotowało piknik sportowy „Antycovidowy tor sprawnościowo-zadaniowy”. Młodzież miała do pokonania kilka stacji ćwiczeń i zadań. Przy okazji dostała ulotki i informacje na temat szczepień przeciw COVID-19.

- Inicjatywy wyszła od rodziców - mówi Renata Janicka-Szyszko​, dyrektor szkoły. – Dla naszych uczniów, którzy są młodymi sportowcami myślę, że to bardzo istotne, by w następnym sezonie bez żadnych przeszkód mogli brać udział w meczach, zawodach.

Wielu uczniów nie planuje się szczepić.

- Młodzież obawia się, że szczepionka zamiast pomóc im zaszkodzi - mówi Elżbieta Majdańska, pielęgniarka w Liceum. - Przez spotkania, przez akcje promujące właśnie szczepienia, przez rozdawnictwo ulotek, przekazywanie różnych informacji na temat szczepień na pewno to pomoże i na pewno młodzież wyrazi zgodę na szczepienia.

Piknik na stadionie to nie jedyne działania jakie podjęła Akademickie Liceum. Prowadzona jest kampania informacyjna na temat profilaktyki antycovidowej. Rządowe plany zakładają, że od września szczepionki będą dostępne również w szkołach.

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?