Gorzów: park

i

Autor: Fragles Ze stawu wypompowano wodę, teraz trzeba go odmulić.

Gorzów: Prezydent liczy, że prace w Parku Wiosny Ludów zakończą się do... końca roku

2021-06-02 14:43

Dużo zależy od tego ile potrwa odmulanie parkowego stawu. To skomplikowana i czasochłonna operacja. Termin oddania parku do dyspozycji gorzowian został już kilkukrotnie przesunięty.

Czy odmulanie stawu zamuli modernizację Parku Róż w Gorzowie? Sporo na to wskazuje. Wykonawca renowacji ma problem ze stawem, z którego wcześniej spuszczono wodę. Zdaniem urzędników do tej operacji trzeba będzie użyć refulera, maszyny wykorzystywanej m.in. do wydobywania żwiru ze zbiorników wodnych. To skomplikowana operacja, a przez to czasochłonna. Poślizg całej inwestycji może wynieść nawet pół roku.

Jeżeli uda się do końca roku, to będzie dobrze. Mówię realnie o tym dlatego, że odmulanie, przywiezienie, posadowienie refulera to też będzie wielka operacja. To czyszczenie zajmie trochę czasu. Myślę, że w przyszłym sezonie będzie my w pełni cieszyć się z ładnego parku - mówi Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa.

Gorzów: park

i

Autor: gorzow.pl Tak mają wyglądać tarasy przy parkowym stawie.

Pierwotnie renowacja Parku Wiosny Ludów miała być gotowa w czerwcu. Później termin przesunięto na sierpień. W kwietniu wykonawca zwrócił się jednak o zmianę na wrzesień. Jaka będzie kolejna data? Inwestycja kosztuje blisko 6 mln zł. W Parku zostaną przebudowane ścieżki, schody, pojawi się nowe oświetlenie, tarasy na brzegach stawu, różane pergole, toaleta czy plac zabaw.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to: