Gorzów: budżet obywatelski (fot. archiwum)

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl Budżet Obywatelski w Gorzowie działa od 10 lat (fot. archiwum).

Gorzów: Mieszkańcy walczą o swoje pomysły zgłoszone do BO 2022 - złożyli 10 odwołań

2021-06-01 17:25

To drugi rok, kiedy mieszkańcy mogą odwoływać się od decyzji urzędników w sprawie pomysłów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego. Do końca tygodnia będzie wiadomo ile z tych głosów zostanie uwzględnionych. W tym roku gorzowianie zgłosili 169 pomysłów do BO 2022. Wstępnie pozytywną opinie uzyskało 96 zadań.

10 odwołań wpłynęło do Budżetu Obywatelskiego 2022. Zajmie się nimi zespół, który opiniuje pomysły zgłaszane przez gorzowian. Do końca tygodnia będzie wiadomo ile ostatecznie zadań będzie dyskutowanych na spotkaniach, które zaczną się w poniedziałek (7.06). Możliwość odwołania się od decyzji urzędników została wprowadzona dwa lata temu. Rok temu z tej możliwości skorzystało mniej osób.

Dobrze, że mieszkańcy po to sięgają, że w tych odwołaniach podnoszą nowe okoliczności. Czasami zespół opiniujący nie jest w stanie z treści wniosku wyczytać tego co wnioskodawca miał na myśli. To odwołanie to taki czas i moment, w którym można coś przybliżyć, czasami coś wyjaśnić - mówi Anna Bonus Mackiewicz, dyrektor Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji.

W tym roku do Budżetu Obywatelskiego gorzowianie zgłosili 169 pomysłów. Pozytywną opinię uzyskało 96. Szczegóły na stronie miasta.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?