Gorzów: Poranek

i

Autor: kb Na Jagiełły nie jest najgorzej.

Gorzów: Święta jednak chyba białe, uważajcie na drogach!

2021-12-24 6:37

Na początku chciałbym wszystkim życzyć zdrowych, spokojnych i spędzonych w rodzinnym gronie Świąt. Kolejny poranny raport z dróg w przyszłym tygodniu. Teraz zapraszam do lektury tego wigilijnego, bo kilka rzeczy wiedzieć musicie.

Przede wszystkim uważajcie na drogach w Gorzowie i powiecie. Zwłaszcza poza miastem czasami droga może być w złym stanie, także wtedy zwolnijcie i bez gwałtownych ruchów kierownicą. Opady potrwają, w noc wigilijną przymrozi i jutro może być jeszcze gorzej. W samym mieście teraz główne arterie poodśnieżane. Na bocznych uwaga, można zaliczyć ślizg.

Wczorajsze popołudnie i wieczór nie należały do najbezpieczniejszych na drogach. Stłuczki, korki, można było osiwieć. Jedna osoba była poszkodowana w wypadku między Różankami a Nierzymiem. Tam doszło do czołowego zdrzenia dwóch osobówek. Czołówka była też w Nowinach Wielkich.

Wspominaliśmy o pracach, który magistrat zarządził jeszcze przed świętami. Te na finiszu, ale wczoraj powodowały ogromne korki chociażby na alei Andrzejewskiego.

Muzyczne gwiazdy składają świąteczne życzenia czytelnikom ESKA.pl!

Prace za to dzisiaj kończą się na Kombatantów. Drugi etap zamknięty, jest rondo, na stałe trasy wracają również autobusy MZK. Więcej poniżej:

Niektórzy przyklaskiwali, ale byli też tacy, którzy uważali, to za zły pomysł. Chodzi o wyłączoną sygnalizację świetlną na rondzie Santockim w Gorzowie. Po świętach ta ma być jednak włączona ponownie. Faktem jednak jest, że w międzyczasie było kilka stłuczek, na bezpieczeństwo narzekała też część pieszych.

Gorzów: Poranek

i

Autor: kb Na Garbary jest sporo śniegu.

No i w końcu pogoda. Opady śniegu mają utrzymać się do godzin popołudniowych. Będzie to też deszcz ze śniegiem. Na razie termometry w Gorzowie wskazują na zero, w ciągu dnia jakieś dwie kreski powyżej. Jak zasiądziecie do wigilijnej wieczerzy, to spadnie poniżej zera. Wszystko może przemarzać. To o tyle zła informacja, że trochę śniegu, który teraz widzimy w Gorzowie zdąży się rozmrozić.

Niskie dzisiaj ciśnienie. Teraz poniżej 990 hektopaskali. Możecie wzmocnić się jakąś kawą albo herbatą. Skupienie na drogach wskazane.

QUIZ. Świąteczny quiz sportowy

Pytanie 1 z 10
Dla prawdziwych fanów sportu to będzie banał. Która z tych lig gra w "Boxing Day", czyli drugi dzień świąt (26 grudnia)?