Gorzów: stypendia

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl W Filharmonii Gorzowskiej prezydent Jacek Wójcicki wręczył stypendia 88 zdolnym ucznoim.

Gorzów: Stypendia dla najzdolniejszych uczniów rozdane. W tym roku trafiły do 88 osób

2021-06-22 16:30

Dobrze się uczyli, ciężko pracowali, spełniali się twórczo i za to zostali wyróżnieni. Miasto wydało ponad 72 tys. zł na stypendia dla olimpijczyków przedmiotowych i laureatów konkursów artystycznych. Pieniądze mają trafić do młodych gorzowian jeszcze przed wakacjami.

Najzdolniejsi z stypendiami prezydenta Gorzowa. Nagrody pieniężne trafiły do uczniów gorzowskich szkół, którzy są finalistami olimpiad naukowych lub konkursów artystycznych. W tym roku wyróżniono 88 młodych ludzi, z czego 74 w kategorii naukowej, a 14 za dokonania twórcze.

Mamy nadzieję, że to w pewnym sensie wynagrodzi ich trud, pracę, a także zachęci ich do tego, żeby w przyszłym roku również wystartować i mieć jak najlepsze wyniki, żeby móc ponownie sięgnąć po stypendium - mówi Małgorzata Domagała wiceprezydent Gorzowa.

Gorzów: stypendia

i

Autor: SG

Stypendia wynoszą od 200-300 zł do ponad tysiąca. Pieniądze do uczniów powinny trafić przed wakacjami. Na co zamierzają je wydać?

Przede wszystkim wykorzystam na kupienie sobie książek naukowych, bo co mnie zdziwiło, są one bardzo drogie mówi Aleksander. - Na pewno kupie mnóstwo książek, tak jak zawsze, bo jest to moje drugie stypendium. Myślę, że przyda się nowy regał na książki w pokoju, bo już się nie mieszczą - dodaje Natalia, oboje z II LO w Gorzowie.

Łącznie magistrat wyda na stypendia ponad 72 tys. zł. Są one przyznawane za osiągnięcia naukowe i artystyczne od 1997 roku.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to: