Stypendia prezydenta przyznane

i

Autor: MZ Bartosz Bandura odbierający przyznane stypendium. Przeznaczy je na szkolenie w Nowym jorku

Gorzów: Stypendia artystyczne rozdane. Prezydent przeznaczył na nie 110 tysięcy złotych

2020-03-02 16:21

Pieniądze otrzymało 21 osób. Większość to muzycy ale nie zabrakło także przedstawicieli teatru, sztuk wizualnych czy tańca. Stypendia przyznawane są twórcom w dziedzinach: taniec, film, muzyka, teatr, literatura, sztuki wizualne, opieka nad zabytkami a także w zakresie upowszechniania kultury.

"To są bardzo dobrze zainwestowane pieniądze" mówi Ina Czaińska, dyrektor wydziału kultury UM:

-To wróci do nas w jakiś sposób. Albo w postaci płyt albo gdzieś o Gorzowie usłyszymy. Są projekty droższe typu nagrania płyt, zakup instrumentu i są projekty tańsze np. dopłata do wyjazdu- dodaje Czaińska.

Z takiej możliwości skorzystał aktor gorzowskiego teatru Bartosz Bandura, który chce podnosić swoje aktorskie umiejętności w Nowym Jorku.


Stypendium otrzymał także wokalista Mateusz Ciawłowski

-Przede wszystkim chciałbym wydać kilka nowych piosenek, swoich autorskich już bo jak gram koncerty to gram kilka swoich utworów ale także covery a teraz chciałbym śpiewać swoją twórczość. Te pieniądze mają mi w tym pomóc-wyjaśnia wokalista.

Podania o stypendium artystyczne złożyły 23 osoby, dwie wsparcia nie otrzymały. W tym roku Urząd Miasta na stypendia przeznaczył 110 tysięcy złotych. W ubiegłym była to 60 tysięcy złotych.

Listę nagrodzonych znajdziecie na stronach internetowych urzędu.