Gorzów: pieniądze

i

Autor: Gosia K. z Pixabay

Gorzów: Straciłeś pracę, a masz kredyt do spłacenia. Skorzystaj z wakacji kredytowych

2020-12-01 19:59

Przez panującą pandemię rośnie bezrobocie. Osoby, które straciły pracę nierzadko mają do spłacenia kredyty. Pomocą dla nich są wakacje kredytowe. Można z nich skorzystać i odroczyć spłatę na maksymalnie 3 miesiące.

Wakacje od... kredytu. Jeżeli przez pandemię tracimy pracę możemy starać się o zawieszenie spłaty kredytu. COVID-19 wpływa nie tylko na zdrowie, ale i gospodarkę. Wiele branż przeżywa duże kłopoty. Niektórzy tracą pracę. W Gorzowie stopa bezrobocia stopniowo rośnie. Wynosi 4,1 proc i jest dwukrotnie wyższa niż na początku roku. Część osób nie tylko musi radzić sobie z brakiem zatrudnienia, ale także spłatą zaciągniętych wcześniej kredytów. Ci którzy nie są w stanie spłacać kolejnych rat mogą złożyć wniosek o wakacje kredytowe.

Wakacje kredytowa dotyczą osób, które po 13 marca tego roku utraciły pracę. Mogą one wystąpić do swojego banku o zawieszenie spłat rat kredytu i odsetek - mówi Tomasz Gierczak miejski rzecznik konsumentów.

Wakacje kredytowe można wziąć maksymalnie na 3 miesiące. Można z tego skorzystać tylko raz. Wniosek może dotyczyć tylko jednego kredytu, nawet jeżeli mamy więcej takich zobowiązań. Wzór wniosku znajdziecie na Facebooku miejskiego rzecznika konsumentów.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?