szpital gorzów

i

Autor: Fragles Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

Gorzów: Urządzenia do tlenoterapii już działają

2020-12-01 13:27

Od poniedziałku (30.11) w gorzowskim szpitalu działa 14 urządzeń do tlenoterapii. Urządzenia pomagają w walce z koronawirusem. Kupione przez lecznicę aparaty są wykorzystywane m.in. w oddziałach: pulmonologicznych, intensywnej opieki medycznej, ratunkowych, neurologicznych i neurochirurgicznych.

Urządzenia są zintegrowane z generatorem przepływu i systemem wzbogacania powietrza tlenem. Dzięki czemu z powodzeniem mogą być stosowane u pacjentów oddychających samodzielnie, w leczeniu których wykorzystuje się tlenoterapię czyli podawanie nawilżonego ogrzanego gazu o odpowiedniej prędkości przepływu.

Zaletą aparatów do wysokoprzepływowej terapii tlenem jest precyzyjnie regulowana stabilna prędkość przepływu, dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. W trybie wysokiego przepływu prędkość tę można ustawić na 80 litrów/min (to ponad 5-krotnie więcej niż uzyskiwana prędkość przepływu ze standardowych instalacji ściennych montowanych w szpitalach.Na zakup 14 urządzeń do tlenoterapii szpital w Gorzowie przeznaczył 140 tysięcy złotych.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: