Gorzów: akcja zbierania podpisów

i

Autor: Agnieszka Wiśniewska/WSzW w Gorzowie Akcja zbierania podpisów zaczeła się 29 stycznia przed gorzowskim szpitalem.

Gorzów: Stop drastycznym wizerunkom. Trwa zbiórka podpisów pod projektem uchwały

2021-02-05 18:34

Trwa akcja zbierania podpisów pod projektem uchwały, która ma wykluczyć z miejskiej przestrzeni wizerunki płodów po aborcji i inne drastyczne obrazy. To projekt obywatelski. Pomysłodawczyni przekonuje, że takie wizerunki mogą traumatycznie wpływać na dzieci, a także dorosłych.

Zbieranie podpisów idzie lepiej niż myślałam - mówi autorka projektu uchwały zabraniającej eksponowania w miejskiej przestrzeni drastycznych obrazów. W Gorzowie traw akcja, w której chodzi głównie o zakazanie pokazywania zdjęć płodów z aborcji.

W przypadku kobiet, które straciły dzieci i dzieci poniżej 12 roku życia takie wizerunki mogą trauma tycznie wpływać na psychikę. O taki wniosek wystąpiliśmy do centrum zdrowia psychicznego w Gorzowie. Wstępnie nam to potwierdzili - mówi Marta Krupa, inicjatorka.

Pod projektem powinno podpisać się 300 mieszkańców, żeby sprawą zajęła się Rada Miasta. Projekt uchwały wzorowany jest na podobnym dokumencie przyjętym w Krakowie. Czy taka uchwała, jeżeli powstanie, nie będzie nadużywana przez mieszkańców? Autorka przyznaje, że takie zagrożenie istnieje, ale liczy, że tak się nie stanie.

Patrząc na inne miasta naszego kraju nie zauważyłam takiego odzewu. Zobaczymy co powie pan prezydent. Usiądziemy do stołu i też będziemy o tym rozmawiali. Być może wprowadzimy jakieś zmiany, ale na tę chwile tego nie zakładam – dodaje M. Krupa.

Zbiórka podpisów potrwa do końca lutego. Szczegóły na Facebook'u Marty Krupy.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 5.02.2021