gorzów teatralna

i

Autor: kb

Gorzów: Spichrzowa z opóźnieniem, a Teatralnej już nie otworzą

2022-01-19 7:55

Szykuje się kolejne opóźnienie w pracach na nowym odcinku ulicy Spichrzowej. Jak wiadomo już od jakiegoś czasu, otwarty już nie będzie zamknięty fragment Teatralnej, także oznacza to dłuższe utrudnienia dla jeżdżących po centrum Gorzowa.

Prace nad przedłużeniem ulicy Spichrzowej idą jak po grudzie. Teraz okazało się, że wykonawca znalazł w obrębie budowy drogi fragmenty budynków...których nie było w planach. Budowa, która już po przedłużeniu miała skończyć się w styczniu, swój finisz na ten moment ma mieć w marcu.

Przypomnijmy, że jeszcze w ubiegłym roku zamknięty został fragment ulicy Teatralnej od Szpitalnej do Ogrodowej. Ten już otwierany nie będzie, bo ruch ma zostać stamtąd przeniesiony na ulicę Spichrzową, która jeszcze nie istnieje.

Gotuj jak Harry Potter (PRZEPISY) | ESKA XD - Fit vlog #40

Już wkrótce także spore zmiany w gorzowskim MZK. Tutaj ważne informacje dla jeżdżących komunikacją miejską. Od lutego rzadziej, po godzinach szczytu, jeździć będą m.in. autobusy linii: 104, 124 i 126, 113, 121 czy 128. Z kolei tramwaje kursować będą co 15 minut. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc do MZK.

Pamiętajcie, że od poniedziałku (17.01) bilet jednorazowy w SPP kosztuje: 15 minut- złotówkę, pół godziny- 2 złote, godzina – 3,5 a kolejna 4 złote. Brak biletu parkingowego to kara 50 złotych, o ile zapłacimy w ten sam dzień. Jeżeli nie, to wzrośnie do 200 złotych.

Uwaga! Zmieniły się też godziny obowiązywania SPP. Po zmianach jest to od 8 do 18. Wzrósł też abonament dla mieszkańców płatnej strefy. Rocznie za pierwsze auto zapłacą 400 złotych, a za drugie tysiąc. Parkować będą mogli do 200 metrów od adresu zameldowania.

Polecany artykuł:

Gorzów: Kup pan… autobus

Pogoda podobna przez cały dzień, pochmurno i 4-5 stopni. Szanse na ewentualne przebicie się promieni słonecznych w większej liczbie dopiero między 14 a 16. W nocy może popadać deszcz, a jutro nad ranem nawet śnieg. Jutro wczesnym porankiem z kolei przymrozi, jest ryzyko ponownej szklanki na drogach.

Ciśnienie o poranku jeszcze w okolicach optymalnego, ale strasznie spadnie do wieczora. Jutro obierze kierunek w drugą stronę. Ludzie wyczuleni na duże wahania na barometrze nie mają przed sobą dobrych dni. Średnia jakość powietrza na razie w Gorzowie, można korzystać: spacerować i wietrzyć mieszkania.

QUIZ. Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

Pytanie 1 z 15
„Być albo nie być – oto jest pytanie”. Tak zaczyna się monolog Hamleta. Kto jest autorem tych słów i całego dramatu?