gorzów spichrzowa

i

Autor: TogaH

Gorzów: Spichrzowa do połowy marca. Skąd opóźnienie?

2022-01-19 11:17

Na nowy fragment ulicy Spichrzowej poczekamy do połowy marca. Wykonawca natrafił na przeszkody, których nie przewidywała dokumentacja.

Jak tłumaczą w gorzowskim magistracie - drogowcy tempo mają dobre, dlatego miasto przychyliło się do złożonego pod koniec ubiegłego roku wniosku. Wiesław Ciepiela z urzędu miasta tłumaczy, co znaleziono na placu budowy:

Zimowe Igrzyska w Pekinie - HISTORIA/SEKRETY | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #40

Wykonawca napotkał na pewne problemy. Chodzi o infrastrukturę podziemną i pozostałości budynków w budowanym pasie drogi. Wykonawca przesłał do nas pod koniec roku wniosek o przedłużenie terminu zakończenia prac, który został uwzględniony.

Przypomnijmy, przedłużenie Spichrzowej ma biec od zbiegu z Hejmanowską do skrzyżowania Teatralnej ze Szpitalną. Budowa nowej drogi ma kosztować cztery i pół miliona złotych, ponad połowa tej kwoty to dofinansowanie z budżetu państwa.

Termin już raz był przedłużony. Pierwotnie prace miały zakończyć się do końca grudnia, już wtedy pojawił się problem z biegiem rur niezgodnym z otrzymanymi dokumentami. Budowa miała potrwać kilka tygodni dłużej.

QUIZ. Kto to powiedział? Najsłynniejsze cytaty na świecie. Wstyd ich nie znać!

Pytanie 1 z 15
„Być albo nie być – oto jest pytanie”. Tak zaczyna się monolog Hamleta. Kto jest autorem tych słów i całego dramatu?