wypadki

i

Autor: zabkowice.express-miejski.pl

Gorzów: Spada liczba śmiertelnych wypadków

2022-03-01 8:15

Mniej ofiar śmiertelnych na drogach Gorzowa i powiatu gorzowskiego. Od trzech lat zmniejsza się liczba najtragiczniejszych wypadków.​

W ubiegłym roku na gorzowskich drogach zginęło 10 osób. To o 7 mniej niż jeszcze trzy lata temu. Najczęstszym powodem nadal jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Ale mniejsza liczba ofiar śmiertelnych to pozytywna informacja. Wpływ na to ma między innymi lepsza infrastruktura drogowa ale też działania policjantów. W policyjnym arsenale mamy coraz więcej środków do utemperowania piratów drogowych np drony. Mówi Wiesław Widecki komendant KMP w Gorzowie.

Będziemy z tego typu urządzeń korzystać do ujawniania tych najgroźniejszych wykroczeń takich jak wyprzedzanie na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych czy omijania pojazdu, który zatrzymał się oby ustąpić pierwszeństwa pieszemu - dodaje Wiesław Widecki.

W walce z piratami drogowymi policje od nowego roku wspiera tez nowy taryfikator mandatów. Za znaczne przekroczenie prędkości lub kilka wykroczeń na raz można spodziewać się mandatu w wysokości nawet 2500 tysiąca złotych.

QUIZ. Jaki zawód do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 9
Czy byłeś/aś pilnym uczniem?
Policja chroni ambasady Rosji w Warszawie