Kradł ze sklepów alkohol i słodycze. Wpadł w Biedronce w Bezrzeczu

i

Autor: 4711018, Hans / CC0 / pixabay.com

Gorzów: Spada liczba przestępstw dokonywanych pod wpływem używek

2022-03-29 16:51

To m.in. efekt zakazu sprzedaży alkoholu po godzinie 23. Tak ocenia to policja i radni Gorzowa. Nie znaczy to, że sytuacja w mieście jest idealna. Problemy są z młodzieżą, która sięga nie tylko po alkohol, ale także po dopalacze i narkotyki. Do tego dochodzą uzależnienia od internetu i smartphonów.

Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w Gorzowie działa. Pokazują to statystyki policyjne. Według nich spada liczba przestępstw pod wpływem alkoholu, jest mniej zakładanych niebieskich kart. Jest mniej interwencji w miejscach gdzie alkohol jest sprzedawany. To część miejskiego programu przeciwdziałania uzależnieniom.

To jest nasz sukces, sukces wszystkich radnych, którzy jednogłośnie opowiedzieli się za tym, żeby zakaz sprzedaży nocnej został wprowadzony. Ostatnio byłem na uroczystości w Nowej Soli i prezydent nowej Soli powiedział, że idąc za naszym przykładem też takie ograniczenia wprowadzi, bo widzi efekty w Gorzowie - mówi Tomasz Manikowski radny Gorzowa.

Ale nie oznacza to, że jest różowo. Problemem jest sięganie po alkohol przez młodzież, a także po dopalacze i narkotyki. Coraz większym kłopotem są uzależnienia behawioralne, czyli od smartphonów i internetu.

Na środowej (29.03) sesji radni dyskutować będą nad nowym miejskim programem profilaktyki, który te zagrożenia uwzględnia. Sesja w trybie online początek o godzinie 14.

QUIZ na atrakcyjność. Test, czy podobasz się płci przeciwnej

Pytanie 1 z 10
Jak często przeklinasz?