Gorzów: SP7

i

Autor: SG Szkoła Podstawowoa nr 7 w Gorzowie.

Gorzów: SP 7 zlikwidowana do 2029? Rodzice się na to nie godzą

2022-02-21 15:57

Mało dzieci oznacza mało uczniów, dlatego urzędnicy magistratu chcą zlikwidować SP 7. Prezydent Jacek Wójcicki tłumaczy, że miasta nie stać na utrzymywanie pustych obiektów. Rodzice uczniów mówią, że zostali przez miasto oszukani.

"Siódemka" ofiarą demografii​- tak decyzję o likwidacji Szkoły Podstawowej nr 7 tłumaczy prezydent Gorzowa. Nie zgadają się z nią rodzice uczniów. Projekt uchwały o stopniowej likwidacji podstawówki pojawi się na środowej sesji rady miasta (23.02). W ciągu ośmiu lat (2012-2020) liczba dzieci w Gorzowie spadła o 290. Najgorzej wygląda to w dwóch sąsiadujących obwodach przypisanych do SP 6 i SP 7. Magistrat planuje, że we wrześniu nie będzie naboru do klas pierwszych w "Siódemce".

To nie jest prosta decyzja. Rozmawiamy z związkami zawodowymi, nauczycielami, rodzicami. Wypracujemy jakieś stanowisko. Chcielibyśmy, żeby wszystkie szkoły funkcjonowały jak najlepiej, natomiast jeżeli zmienia się demografia, to trzeba za nią podążać. Nie możemy być tak, że będziemy utrzymywać puste obiekty - mówi prezydent Jacek Wójcicki.

Gorzów: radni

i

Autor: SG Radni zgodzili się na likwidację SP nr 7. (fot. archiwum).

Rodzice uczniów twierdzą, że z nimi nikt nie rozmawiał, a o całej sprawie dowiedzieli się z mediów. Czują się oszukani i wysłali pismo do władz Gorzowa i radnych.

Jeżeli na sesji plan zostanie zaakceptowany, to Szkoła Podstawowa nr 7 będzie stopniowo wygaszana, co ma potrwać do 2029 roku. Przy Estkowskiego pozostanie Trzecie Liceum Ogólnokształcące.

QUIZ. Jaki zawód do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 9
Czy byłeś/aś pilnym uczniem?