Gorzów plac zabaw

i

Autor: kłw W ramach BO powstał m.in. plac zabaw przy Filharmonii.

Gorzów: Składajcie wnioski. Ruszył Budżet Obywatelski 2021

2020-02-03 16:12

7 milionów złotych na obywatelskie pomysły w Gorzowie. Czas składać wnioski. Ruszyła dziewiąta już edycja budżetu obywatelskiego. Do 1. marca można zgłaszać projekty, które miałyby być realizowane w 2021 roku. Tak jak w latach ubiegłych środki zostały podzielone na trzy kategorie. Co ważne, pieniędzy jest więcej.

- W kategorii rejonowej mamy do wydania 441 tysięcy zł na inwestycje. Za 22 tysiące możemy zrobić tzw działania miękkie. Zadania ogólnomiejskie- tutaj mamy do wydatkowania 567 tysięcy złotych, na działania miękkie 63 tysiące złotych. Za taką kwotę można zorganizować fajne, duże wydarzenie. Kategoria oświatowa to milion 260 tysięcy złotych - powiedziała nam Anna Bonus-Mackiewicz, z biura rewitalizacji i konsultacji społecznych.

Podobnie jak przed rokiem każdy projekt musi zostać poparty 20-stoma podpisami gorzowian. Później nastąpi weryfikacja pomysłów a samo głosowanie odbędzie się we wrześniu. Niezbędne formularze można pobrać ze strony: gorzow.konsultacjejst.pl. Przypomnijmy: urzędnicy czekają na obywatelskie pomysły do 1. marca.

A już we wtorek (4 lutego) taki wniosek pomogą napisać urzędnicy. W sali sesyjnej urzędu miasta czekać będą specjaliści min. od prowadzenia inwestycji drogowych, oświetleniowych czy zieleniarskich. Maraton pisania wniosków rozpocznie się o godzinie 17.00.