filharmonia gorzowska

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów

Gorzów: Sezon artystyczny w filharmonii zakończony, czasu na odpoczynek nie ma

2022-07-04 13:17

Początki były trudne, ale ten czas zapamiętają jako udany. Sezon artystyczny Filharmonii Gorzkowskiej przeszedł do historii, czasu na wypoczynek jednak nie ma. Pierwsza połowa sezonu to przede wszystkim wciąż trwające restrykcje pandemiczne.

Mimo tego filharmonikom udało się przeprowadzić około 200 wydarzeń, w tym 87 koncertów. Reszta to przede wszystkim zajęcia edukacyjne, jak Muzyczne Raczkowanie, Akademia Muzyki i Filharmonia Juniora.

ILE ZAPŁACIMY ZA WAKACJE SAMOCHODEM? [BUŁGARIA, CHORWACJA, HISZPANIA] | ESKA XD - Prosto z salonu #52

Dyrektor instytucji - Joanna Pisarewicz jest też dumna z koncertów wyjazdowych orkiestry, m. in. w Szczecinie i Gdańsku:

W okresie letnim również dwa kolejne koncerty, tym razem na terenie Niemiec. We Frankfurcie i Eberswalde. Także doświadczamy, staramy się podbijać coraz to nowszą publiczność. Promujemy też Gorzów, naszą orkiestrę i Filharmonię w kraju, i nie tylko.

Poza wyjazdami do Niemiec i intensywnymi przygotowaniami do kolejnego sezonu artystycznego, pracowników Filharmonii czeka jeszcze w wakacje - tradycyjnie już - organizacja Pikników Chopinowskich. Te zaczną się 10 lipca, a ostatni będzie miał miejsce 28 sierpnia. Do tematu będziemy wracać.

QUIZ. Jedzenie na literę B

Pytanie 1 z 17
Barszcz to: