Gorzów: tramwaje

i

Autor: SG

PESA nie wyprodukuje teraz tramwajów dla Gorzowa. Pieniądze pójdą na drogi

2022-07-04 12:42

Sześć dodatkowych Twistów Gorzów kupi, ale później. Kiedy? - jeszcze nie wiadomo, wszystko zależy od nowego rozdania unijnych pieniędzy. PESA ma kłopoty z dostawą komponentów do produkcji tramwajów, więc gorzowskie zamówienie nie mogło być zrealizowane w terminie. Żeby 25 mln zł nie przepadło, miasto wyda je na inwestycje w transport.

Nowe tramwaje do Gorzowa przyjadą później. PESA nie wyrobiła się z zamówieniem, więc miasto przeznaczy pieniądze na co innego. ​Gorzów kupił dodatkowych sześć Twistów, żeby obsługiwały linię na Piaski. Miały one trafić do nas w czerwcu. W ostatnich dniach bydgoski producent tramwajów poinformował, że z powodu sytuacji gospodarczej na świecie, przerwania łańcucha dostaw, nie jest w stanie dostarczyć pojazdów do Gorzowa w deklarowanym terminie.

Ważne było, żeby pieniądze przeznaczone na dofinansowanie tramwajów nie zostały utracone. Ponieważ przyczyny opóźnienia są obiektywne, ministerstwo zgodziło się, że Gorzów pieniądze będzie mógł przeznaczyć na prowadzone inwestycje w infrastrukturę transportową - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu.

gorzów helmut

i

Autor: coola Odnowiony helmut pojawi się na torach.

Chodzi o 25 mln zł. Gorzów nie rezygnuje z zakupu nowych tramwajów. Toczą się rozmowy z PESĄ na temat nowego terminu ich dostawy. Na ten cel miasto otrzyma dofinansowanie, ale już w nowej perspektywie unijnej. Od sierpnia pasażerów na Piaski wozić będą poczciwe Helmuty.

QUIZ. Jedzenie na literę B

Pytanie 1 z 17
Barszcz to: