Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie

i

Autor: Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie Psiaki w olsztyńskim schronisku już nie mogą doczekać się spaceru

Gorzów: Schronisko zbiera na nowe auto. Każda złotówka jest na wagę... złota

2023-01-10 9:41

Do tej pory jeździli swoimi prywatnymi, lub pożyczonymi samochodami. Teraz marzy im się, aby zwierzaki bezpiecznie przewozić w przystosowanym do tego aucie. Dlatego stowarzyszenie Azyl w Gorzowie chce uzbierać 40 tysięcy złotych na azylobus.

- Wiemy, że kwota jest nie mała, ale bardzo wierzymy, że się nam uda. Sprawne, duże auto powoli nam na działanie na większą skalę, a co się z tym wiąże uratowanie większej ilości istnień. Każdy z tych psiaków liczy na nas, na to, że do niego dotrzemy i wyrwiemy go z macek dramatu. Bez naszej pomocy nikt nie przerwie cierpienia, głodu i bólu. Będą tak wegetowały do końca swoich dni - informują przedstawiciele Stowarzyszenia Azyl w Gorzowie Wielkopolskim.

Sprawny i bezpieczny samochód, to podstawa działalności stowarzyszenia, które na co dzień opiekuje się porzuconymi, pozostawionymi na pastwę losu zwierzętami.

- Auto to podstawa naszej działalności. Bez niego ciężko pomagać. Pieski z interwencji często są w ciężkim stanie. Nie raz wymiotują podczas podróży i załatwiają się ze strachu w aucie - dodają przedstawiciele stowarzyszenia Azyl.

Zbiórka powstała na znanym portalu "ratujemyzwierzaki". Do zebrania jest kwota 40 tysięcy złotych. Zbiórka ruszyła ponad tydzień temu i widać już pierwsze - pozytywne efekty. Przez ten czasu (do 10 stycznia) udało się uzbierać prawie 14 tysięcy złotych. To dużo, ale potrzeba jeszcze więcej, dlatego też stowarzyszenie apeluje do wszystkich osób dobrej woli o wsparcie.

- Wiemy, że mamy najlepszych Obserwatorów i że stoi za nami Armia cudownych ludzi o wielkich sercach. Bez Was nigdy nie dalibyśmy rady. Dlatego wierzymy, że i tym razem się uda! Dziękujemy za każdą złotówkę, bo to dzięki niej zmienimy los tych, którzy nie umieją mówić - czytamy na stronie zbiórki.

QUIZ. Piątek 13-tego. Nietypowy test, poniżej połowy punktów będziesz mieć pecha!

Pytanie 1 z 13
Ile razy w roku wypada piątek 13-tego?