Gorzów: barszcz

i

Autor: Kagor/wikimedia.org

Gorzów: Schabowy i barszcz ukraiński na przełamanie lodów

2021-07-07 16:43

W czwartek młodzież z Polski i Ukrainy integrować będzie się przy wspólnym gotowaniu. To część warsztatów Art. Team organizowanych przez Info Cud. Młodzi ludzie mają też zajęcia ze śpiewu, tańca, aktorstwa i spraw obywatelskich.

Integracja przez gotowanie. W czwartek (08.07) w restauracji Viktoria przy ul. Chrobrego odbędą się warsztaty kulinarne dla młodzieży z Polski i Ukrainy. To część wakacyjnych półkolonii pod nazwą Art. Team. Uczestniczy w nich 15 młodych osób, organizuje je punkt informacji dla cudzoziemców Info Cud. W trakcie zajęć odbywają się warsztaty z tańca, śpiewu, aktorstwa, dotyczące spraw obywatelskich i kulinarne. Gotowanie zacznie się o godzinie 14, można przyjść i dołączyć do zajęć.

Będą to oczywiście potrawy integracyjne, młodzież polska będzie poznała kuchnię ukraińską, a młodzież ukraińska polską. Gdyby ktoś chciał nas odwiedzić w restauracji Viktoria, to serdecznie zapraszamy - mówi Katarzyna Miczał z Info cudu.

Pierwsza edycja polsko-ukraińskich warsztatów artystycznych kończy się 15 lipca. Na sierpień organizatorzy zapowiadają drugą edycję. Będzie ona poświęcona znanemu landsberskiemu fabrykantowi Maxowi Bahrowi. Osoby zainteresowane udziałem powinny śledzić Facebooka Info Cudu i stowarzyszenia Lowes.

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?