Gorzów: komputery

i

Autor: SG

Gorzów: Rzecznik konsumentów zaprasza na lekcje, jak unikać niebezpieczeństw w internecie

2021-03-18 16:10

Dzieci i młodzież podchodzą do internetu bezrefleksyjnie. Stają się przez to łatwym celem oszustów. Miejski rzecznik konsumentów chce rozmawiać z gorzowskimi uczniami o tym, jak poruszać się w wirtualnym świecie, żeby nie napytać sobie biedy.

Jak unikać zagrożeń w internecie? Tego gorzowska młodzież dowie się na zajęciach przygotowanych przez miejskiego rzecznika konsumentów. Pierwszą lekcję zaplanowano na wtorek (23.03) w Zespole Szkół Odzieżowych w Gorzowie. Spotkanie odbędzie się w trybie zdalnym. Rzecznik opowie młodym ludziom m.in. o tym jak bezpiecznie kupować w internecie, czy jak uniknąć kradzieży danych osobowych.

Przed dokonaniem zakupu podawane są takie dane jak numer telefonu, adres, czasami PESEL. Młodzież zapomina o tym, że w internecie nic nie ginie. To zależy tylko od uczciwości firmy, która od nas t dane otrzyma, jak będzie nimi dalej gospodarowała - mówi Tomasz Gierczak, miejski rzecznik konsumentów.

Rzecznik zapewnia, że zajęcia będą interesujące, interaktywne i... nie będą kończyły się żadnym testem. Lekcje kierowane są do uczniów szkół średnich i ostatnich klas szkół podstawowych. Zainteresowani udziałem w takich lekcjach mogą kontaktować się z biurem rzecznika. Dane są na stronie miasta, a także Facebooku miejskiego rzecznika konsumentów.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?