Napady w Chełmie i finał procesu. Sąd uznał, że Ukraińcy są niewinni. Błędy w śledztwie?

i

Autor: pixabay.com/MiamiAccidentLawyer

Gorzów: Ruszył proces Bułgarów

2020-03-05 15:12

Nie chcieli zabić, tylko pobić- w czwartek (05.03) przed Sądem Okręgowym w Gorzowie ruszył proces trójki Bułgarów.

 Oskarżeni to 50-letni Ivan D. oraz jego dwóch synów - 29-letni Martin D. i 31-letni Dymitar D. W Kostrzynie nad Odrą mieli dokonać brutalnego napadu na dwójkę swoich rodaków - 26-latkę i 32-latka. W sądzie przesłuchano oskarżonych i wyświetlono główny dowód w sprawie - wideo z monitoringu. Starszy z synów zeznał przed sądem, że kilka lat temu był partnerem 26-latki. Rozstali się, bo kobieta wybrała pracę prostytutki. Dymitar mówił też, że z ofiarą skonfliktowany był jego kuzyn, który był na miejscu zdarzenia. Za nim wysłano list gończy.

- Przewód sądowy rozpoczął się od przesłuchania oskarżonych. Sąd na 10-tego zaplanował kolejne czynności mające na celu przesłuchanie kolejnych świadków i ujawnienie pozostałych dowodów - mówi Dariusz Domarecki, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Mężczyźni nie przyznają się do winy. Za zabójstwo grozi im kara 25 lat więzienia lub dożywocie. Przypomnijmy- do zdarzenia doszło nocy z 14 na 15 maja przy ul. Jana Pawła II w Kostrzynie. Zaatakowano nożami parę Bułgarów. 32-latek zginął na miejscu, a jego 26-letnia partnerka w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Napastnicy zostali ujęci kilka dni później we Francji.