Łukasz C. wkrótce stanie przed gorzowskim sądem.

i

Autor: Fragles Łukasz C. wkrótce stanie przed gorzowskim sądem.

Gorzów: Rusza proces byłego żużlowca Łukasza C.

2020-11-30 21:20

Jechał po alkoholu ambulansem - teraz stanie przed sądem. 9 grudnia rozpocznie się proces Łukasza C., byłego kierownika transportu medycznego gorzowskiego szpitala.

28-latek, który w przeszłości był też żużlowcem Stali Gorzów odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara grzywny, ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 10 maja w Gorzowie. Łukasz C. będąc w pracy i mając wykonać kurs karetką do Częstochowy został zatrzymany przez policję przy ul. Walczaka w Gorzowie. Wcześniej miał kupić alkohol i spożyć go w karetce. Łukasza C. i jego kolegę sanitariusza przy spożywaniu alkoholu zauważyła ekspedientka, która następnie zadzwoniła na policję. 28-latek podczas policyjnej kontroli miał 0,47 miligrama alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca i jadący z nim sanitariusz, który także pił alkohol stracili pracę w gorzowskiej lecznicy.

Łukasz C. przez pięć sezonów reprezentował barwy Stali Gorzów. Karierę sportową zakończył w 2014 roku. W barwach Stali zdobył m.in. brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski.Później przez kilka lat pracował w gorzowskim szpitalu, gdzie jeździł karetką. Następnie został kierownikiem transportu medycznego lecznicy przy Dekerta, ale czasami też sam siadał za kierownicą ambulansu.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: