Gorzów: biblioteka

i

Autor: SG Budynek główny biblioteki im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie.

Gorzów: Można znowu wypożyczać książki. Od 30 listopada biblioteki są otwarte

2020-11-30 18:08

Nikt się tego nie spodziewał, a najmniej bibliotekarze. Decyzją ministra kultury biblioteki ponownie są otwarte dla czytelników. Gorzowska książnica w tym tygodniu zaprasza od godziny 10 do 15. Można się wybrać np. po kody do Legimi.

Biblioteka ponownie otwarta. Od poniedziałku (30.11) można znowu wypożyczać książki. Decyzja ministerstwa kultury była zaskakująca dla samych bibliotekarzy. Otwarcie nastąpiło przy zachowaniu reżimu sanitarnego. W obiekcie możne przebywać maksymalnie 30 osób. Można wypożyczać i oddać książki, czynne są także czytelnie. Imprez kulturalnych z udziałem publiczności biblioteka nie będzie jeszcze organizowała. Od godziny 12 do 12.30 jest przerwa techniczna. Odbywa się wtedy dezynfekcja i wietrzenie obiektu.

W tym tygodniu budynek główny pracuje od 10 do 15. Od przyszłego tygodnia (7.12) godziny otwarcia zostaną wydłużone do 17. File biblioteki pracują od 12 do 15. Ze względu na pandemię niektóre mogą być czasowo zamknięte. Można to sprawdzić na stronie biblioteki lub na Facebooku. Biblioteka główna otwarta będzie w pełnym wymiarze także w dwie grudniowe soboty. Będzie to miało miejsce 12 i 19 grudnia.

Polecany artykuł:

Będzie Gorzowska Dycha Bis

Od 1 grudnia gorzowska biblioteka rozdaje kody Legimi. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warto się pospieszyć, bo w listopadzie rozeszły się błyskawicznie. Legimi to portal z e-bookami i audiobookami. Są one coraz popularniejsze wśród gorzowskich czytelników. Książnica co miesiąc rozdaje darmowe kody, które pozwalają korzystać ze zbiorów portalu. Od września pula wynosi 250 kodów. Można się po nie zgłosić osobiście w bibliotece głównej, ale można to też zrobić zdalnie.

Od dawna już wysyłamy kody e-mailem, czy telefonem. Wystarczy zadzwonić pod nr 95 727 80 44 i nasi czytelnicy, którzy mają kartę biblioteczną z numerem czytelniczym taki kod mogą otrzymać - mówi Sławomir Szenwald dyrektor biblioteki w Gorzowie.

Otrzymany kod pozwala korzystać z zasobów Legimi przez miesiąc. Na portalu jest 60 tys. książek w formie elektronicznej. Szczegóły znajdziecie na stronie gorzowskiej książnicy.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: