Gorzów: biblioteka piaski

i

Autor: MZ Filia nr 3 WiMBP w Gorzowie.

Gorzów: Remont filii bibliotecznej na Piaskach. Następne czekają już w kolejce

2021-01-26 12:41

Filia biblioteki znajdująca się przy Bohaterów Westerplatte jest zamknięta od listopada 2019 roku. W tym roku znalazły się pieniądze na jej remont. Wiosną czytelnicy ponownie powinni móc wypożyczać tam książki. Pilnych remontów wymaga więcej obiektów. Przede wszystkim filie przy ul. Śląskiej i Matejki.

Biblioteka na Piaskach doczekała się remontu. Pieniądze z ZIT-ów plus z miejskiego budżetu pozwolą wykonać niezbędne prace w fili nr 3 gorzowskiej biblioteki, która mieści się przy ul. Bohaterów Westerplatte. Przez problemy z instalacją elektryczną obiekt stoi zamknięty od listopada 2019 roku. Prace powinny ruszyć w ciągu najbliższych tygodni.

Filia nr 3, która była zamknięta bardzo długo z powodu instalacji elektrycznej ma zapewnione finansowanie ze strony miasta i ten stan zostanie przywrócony do stanu poprzedniego. A może uda się przeprowadzić szerszy remont - Mówi Sławomir Szenwald, dyrektor biblioteki im. Zbigniewa Herberta.

Gorzów: biblioteka ślaska

i

Autor: SG Filia biblioteki przy ul. Śląskiej

Filia nr 3 na wiosnę ponownie powinna być dostępna dla gorzowian. W kolejce czekają już następne. Remontu i to na już, wymaga filia przy ul. Śląskiej. Wstępny koszt szacowany jest na 400 tys. zł. Dyrektor Szenwald nie wyklucza zmiany lokalizacji, pod warunkiem, że uda się znaleźć odpowiednie miejsce. Na modernizację czeka również biblioteka przy ul. Matejki. W Gorzowie działa 12 filii miejskich biblioteki im. Zbigniewa Herberta.

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]