gorzów sesja rm

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl Sesja RM w gorzowskim ratuszu.

Gorzów: Radni sami przegłosowali sobie podwyżki

2021-11-25 13:22

I to niemałe. Dieta radnego wzrośnie o 85 procent, czyli z 1879 zł na 3489 zł. Więcej zarabiać będą także przewodniczący, wiceprzewodniczący rady, szefowie komisji i ich zastępcy. Rocznie rada będzie kosztować więcej o blisko pól miliona złotych.

Diety gorzowskich radnych ostro w górę. Nie tylko prezydent Gorzowa może cieszyć się z podwyżki pensji. Rajcy także przegłosowali wzrost swoich diet. I trzeba przyznać, że nie są to małe podwyżki. Ile wyniosą?

Dieta zwykłego radnego wzrośnie o 85 procent z 1 879 złotych do 3 489 złotych. Przewodniczący rady miasta zarabiać będzie 4 295 zł, do tej pory miał 2 684 zł - to wzrost o 60 procent. Więcej zarabiać będą także wiceprzewodniczący rady, wzrost o ponad 60 procent. Więcej pieniędzy dostaną także szefowie poszczególnych komisji oraz ich zastępcy - odpowiednio o blisko 70 i 80 procent. W gorzowskiej radzie jest siedem komisji.

Przeciwko podniesieniu diet zagłosowali radni Koalicji Obywatelskiej, pozostali byli za. Po podwyżkach rada kosztować będzie rocznie gorzowian blisko pół miliona złotych więcej.

Czy masz objawy niedoboru potasu?

Pytanie 1 z 8
Czy twoje mięśnie są ostatnio osłabione?