Namioty przy szpitalu przy ulicy Walczaka

i

Autor: mazinio Namioty przy szpitalu przy ulicy Walczaka

Gorzów: Przygotowania na koronawirus. Działania mają charakter prewencyjny

2020-03-09 15:39

Namioty przy Walczaka i dodatkowe miejsca w szpitalach. Władze Gorzowa przygotowują się do walki z koronawirusem. - Działania mają charakter prewencyjny, musimy być gotowi na pierwszy przypadek zakażenia - powiedział nam Wiesław Ciepiela, rzecznik UM.

Służby chcą także przygotować miejsca gdzie osoby z podejrzeniem zakażenia mogłyby zostać poddane kwarantannie.

-Już w tej chwili trwa typowanie obiektów na terenie miasta, które mogłyby do tego służyć . Przygotowujemy także miejsca w szpitalach, które mogłoby przyjmować takich pacjentów jeśli zajdzie taka konieczność, na razie jej nie ma-powiedział Wiesław Ciepiela z UM.

Urząd zdecydował się m.in. na zbudowanie dwóch specjalnych namiotów przy szpitalu przy ulicy Walczaka.

-Żeby do takiego szpitala tacy pacjenci mogli wejść to oni też muszą być przygotowani. Muszą gdzieś zostawić swoje ubrania, otrzymać nową, czystą odzież aby te zakażenie nie było przenoszone dalej. Dlatego przed jednym ze szpitali w Gorzowie pojawiły się namioty- dodaje rzecznik miasta.

Póki co w Gorzowie nie ma osoby zakażonej koronawirusem. Było podejrzenie u uczennicy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Poniedziałkowe zajęcia w placówce zostały odwołane a internat szkoły objęty kwarantanną. Na szczęście badania dały wynik ujemny. We wtorek (10.03) zajęcia lekcyjne mają odbyć się już bez przeszkód. Normalnie funkcjonuje także internat. W Polsce jest już kilkanaście przypadków zakażenia koronawirusem.