Na bezdomnych z Gorzowa czekają wolne miejsce w noclegowniach.

i

Autor: Lubuska Policja Na bezdomnych z Gorzowa czekają wolne miejsce w noclegowniach.

Gorzów: Przybyło bezdomnych w gorzowskich noclegowniach [AUDIO]

2021-01-19 14:02

Podczas mrozów w ostatnich dniach zgłosiło się kilkanaście osób, najwięcej w noclegowni przy ul. Słonecznej. Wciąż są wolne miejsca, ale trzeba spełnić pewne procedury - przejść kwarantannę i otrzymać negatywny wynik testu na COVID-19.

Jak przyznają pracownicy gorzowskich noclegowni - w ostatnich dniach bezdomni często zgłaszali się z prośbą o dach nad głową. 

Mówi Barbara Klimanowska, kierownik placówki przy Słonecznej:

W noclegowni prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna zajętych jest 46 miejsc. Do dyspozycji bezdomnych jest pięćdziesiąt łóżek. Jednak jak potrzeby będą większe, to dodatkowe miejsca się znajdą.

Mówi kierownik Klimanowska:

W drugiej miejskiej noclegowni - w Domu św. Brata Alberta przy ul. Strażackiej ze wszystkich pięćdziesięciu miejsc, wciąż jest dwadzieścia wolnych łóżek. Podczas ostatnich mroźnych dni do tej placówki zgłosiło się dwóch bezdomnych.

"Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant
Trener polskich skoczków po konkursie indywidualnym w Zakopanem