Gorzów: Walczaka

i

Autor: SG Plac przed leżakownią dawnego browaru został oczyszczony.

Gorzów: Przy parku powstanie nowy budynek, ale browar przetrwa

2021-09-23 16:38

Pozostałości po browarze Ehernberg przetrwają, zostaną wkomponowane w nowy budynek, który powstanie przy Walczaka. Inwestycja ruszy wiosną. Do tego czasu architekci opracują koncepcje wykorzystania tego miejsca.

Ciężki sprzęt wrócił na tzw. bunkry przy Walczaka w Gorzowie. Plac przed piwnicami dawnego browaru przy Parku Siemiradzkiego został oczyszczony. W ostatnich dniach wywrotki wywoziły stamtąd zalegający gruz. Prace budowlane ruszą na wiosnę. W planach jest budynek mieszkalny, a pozostałości leżakowni browaru staną się jego częścią. Architekci z Zielonej Góry przygotowują nową koncepcję. Wykonywane są pomiary i badania starych piwnic. Powstaną tam restauracje lub lokale użytkowe. Zbudowany ma być także podziemny parking.

Gorzów: Walczaka

i

Autor: SG

Jak nam powiedział przedstawiciel inwestora - życie może jeszcze zweryfikować te zamierzenia, dlatego podchodzą do tego ze spokojem. Opracowanie ostatecznego projektu, uzyskanie zgód na budowę powinno potrwać do marca przyszłego roku. Wtedy ruszy budowa.

Firma jest do tego przygotowana, ma własny sprzęt, więc nie jest od nikogo uzależniona. Przypomnijmy: budowa na terenie dawnej leżakowni została wstrzymana po tym, jak Wojewódzki Konserwator Zabytków rozpoczął postępowanie administracyjne w sprawie wpisania pozostałości browaru do spisu obiektów chronionych.

QUIZ: Wnętrza i elementy wyposażenia mieszkań w regionalnych gwarach

Pytanie 1 z 17
1. Co na Podlasiu nazywają "skowrodą"?