przedszkole gorzów

i

Autor: Fragles Rekrutacja do przedszkoli w 2021 roku odbędzie się na nowych zasadach.

Gorzów: Przy naborze do przedszkoli decydujące mogą okazać się punkty za szczepienia

2020-12-28 14:23

Zmieniają się kryteria naboru do przedszkoli. Od marca 2021 roku wchodzi nowe kryterium - czy dziecko przeszło szczepienia ochronne. Można dostać za to 20 dodatkowych punktów. Nie oznacza to, że dzieci nieszczepione mają drogę zamkniętą do opieki przedszkolnej, ale te ze szczepieniami mają większe szanse.

Szczepienia mogą dać miejsce w przedszkolu. Miasto zmieniło kryteria naboru do gorzowskich przedszkoli. Od marca 2021 roku rodzice nie będą musieli przedstawić dochodów. Dodatkowe punkty dziecko dostanie za szczepienia. Prace nad tą zmianą trwały od roku. Wnioskowali o to dyrektorzy przedszkoli, a także część rodziców. Nowe kryterium wprowadzono, kiedy pozwoliły na to przepisy.

Dzieci, których rodzice potwierdzą ten fakt będą mogły zdobyć dodatkowe 20 punktów. Uważamy że to jest na tyle istotne, że może mieć wpływ na pierwszeństwo przyjęcia tego dziecka w sytuacji, gdy będzie więcej chętnych do przedszkoli niż miejsc - mówi Renata Pliżga, dyrektor wydziału edukacji UM w Gorzowie.

W trakcie wiosennego naboru rodzice będą musieli przedstawić oświadczenie lub dać do wglądu książeczkę szczepień. Jeśli ze względów zdrowotnych dziecko nie może przejść szczepień ochronnych, rodzice będą mogli przedstawić stosowne zaświadczenie. Będzie ono uwzględnione. Podobne zmiany wprowadzono wcześniej przy naborze do żłobków.

Bez zmian pozostają pozostałe kryteria. Dodatkowe punkty można dostać jeżeli oboje rodzice pracuj lub studiują, jeżeli mieszka się w pobliżu przedszkola, jeżeli rodzeństwo chodzi już do tej placówki, a także za to, że rodzice rozliczają PIT w gorzowskim urzędzie skarbowym. Na plus działa także, jeżeli dziecko ma korzystać z pełnej oferty przedszkola, a nie tylko z darmowych 5 godzin opieki.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?