towarzystwo historyczne gorzów

i

Autor: youtube.com/kanał WiMBP Gorzów

Gorzów: Przenieśli się do sieci i wciąż rozmawiają o historii

2022-03-08 12:50

Osoby stowarzyszone w gorzowskim oddziale Polskiego Towarzystwa Historycznego starają się przyciągać profesjonalistów i hobbystów.

Wiele czasu poświęcają teraz projektowi prowadzonemu razem z Wojewódzką i Miejską Biblioteką w Gorzowie i Akademią im. Jakuba z Paradyża - Lubuskie Rozmowy u Herberta. Są to nagrywane rozmowy. O ich tematyce mówi prof. Paweł Leszczyński, prezes gorzowskiego oddziału PTH:

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 25.02.2022r.

By taki przykład tutaj podać: Europejskie Miejsca Pamięci. Między innymi naszego rejonu. Typu Słońsk, typu Dobiegniew, czyli oczywiście Woldenberczycy. Tematyka niezwykle ciekawa, poświęcona polskim jeńcom wojennym, którzy byli tam osadzeni.

Filmiki można znaleźć na kanale youtube biblioteki. Zainteresowani uczestnictwem w PTH dane kontaktowe znajdą na ogólnopolskiej stronie internetowej, przy informacjach o oddziale gorzowskim. Ten w swoich strukturach skupia głównie osoby związane z Muzeum Lubuskim im. Dekerta i nauczycieli historii.

Jak podkreśla prof. Leszczyński, miejsce się znajdzie, także dla osób z branżą niepowiązanych, ale zainteresowanych tematyką.

QUIZ. Oto gwiazdy kultowych amerykańskich seriali. Pamiętasz kto w czym grał? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 13
Shannen Doherty, piękna, seksowna, niezapomniana. Jednocześnie podobno bardzo trudna we współpracy. W jakim serialu grała ta aktorka?
QUIZ. Gwiazdy kultowych amerykańskich seriali. Pamiętasz kto w czym grał? Sprawdź się!