Gorzowskie żłobki i przedszkola są gotowe na przyjęcie dzieci.

i

Autor: pm Gorzowskie żłobki i przedszkola są gotowe na przyjęcie dzieci.

Gorzów: Przedszkola i żłobki gotowe na przyjęcie dzieci

2020-05-08 15:02

Wszystkie miejskie przedszkola i żłobki w Gorzowie ruszą już w najbliższy poniedziałek (11.05). Jak potwierdza Wiesław Ciepiela z gorzowskiego urzędu - wszystkie placówki są na to przygotowane i na chwilę obecną nie ma żadnych przeciwwskazań przed ich otwarciem.

Przedszkola i żłobki ruszą przy zachowaniu wszystkich obostrzeń zaleconych przez sanepid.

- Opracowaliśmy specjalne procedury bezpieczeństwa. Wszyscy pracownicy będą mieć na sobie odzież ochronną: maseczki, czy przyłbice. Rodzice dzieci nie będą wchodzić do środka. Natomiast dzieciom jeszcze przed wejściem zostanie zmierzona temperatura. Dodatkowo grupy będą stałe, dzięki czemu unikniemy mieszania się dzieci. Wynieśliśmy też pluszaki, a przedmioty zdezynfekowaliśmy – mówi Marta Bednarek, wicedyrektor Przedszkola Miejskiego numer 17 w Gorzowie.

W gorzowskich przedszkolach i żłobkach - ze względów bezpieczeństwa - zostanie też ograniczona liczebność grup. Pierwszeństwo będą miały te dzieci, których obydwoje rodziców pracuje.

Dla pracowników żłobków i przedszkoli zostaną dodatkowo wykonane testy na obecność koronawirusa. Odbędzie się to w gorzowskim szpitalu. Jak informuje Robert Surowiec, wiceprezes lecznicy - będzie można wykonać takich testów do 120 dziennie.

Przypomnijmy, decyzję o otwarciu żłobków i przedszkoli wydały polskie władze. Gorzowski samorząd postanowił otworzyć placówki od 11 maja. W żłobkach i przedszkolach będą zgodnie z wytycznymi panować dodatkowe środki bezpieczeństwa m.in. pojawią się środki do dezynfekcji, utworzone zostanie też specjalne pomieszczenie do ewentualnej izolacji.