Gorzów: Myśliborska

i

Autor: archiwum redakcji Prace na Myśliborskiej trwały pół roku dłużej niż pierwotnie zakładano. (fot. archiwum)

Gorzów: Przebudowa Myśliborskiej potrwa dłużej. Miał być koniec marca, będzie koniec maja

2021-03-08 17:39

To kolejne przesunięcie terminu oddania tej inwestycji. Ze względu na pandemię dłużej niż normalnie trwały procedury związane z wejściem na teren zarządzany przez GDDKiA. Swoje dołożyła wyjątkowo mroźna i śnieżna zima.

Nie koniec marca, a koniec maja - data oddania ul. Myśliborskiej ponownie przesunięta. Wykonawca złożył do gorzowskiego magistratu wniosek o zmianę terminu zakończenia prac. Powody są dwa: pandemia i zima. Ze względu na koronawirusa uzyskanie porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad zajęło więcej czasu. Kiedy to już się udało, przyszła zima i wytwórnie asfaltu musiały zatrzymać produkcję.

W tej chwili rozpocznie roboty dopiero po uruchomieniu wytwórni mas bitumicznych, które pozwolą mu na dokończenie tego fragmentu i przełożenie ruchu na drugą nitkę. Na pewno do końca marca nie będzie to możliwe, bo mamy informacje, że wytwórnie jeszcze nie pracują - mówi Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa.

Gorzów: Myśliborska

i

Autor: archiwum redakcji

Kiedy wytwórnie asfaltu ruszą, wykonawca będzie potrzebował tydzień, żeby puścić ruch nową jezdnią. Wtedy zacznie przebudowę ostatniego odcinka jezdni. Całość powinna być gotowa do końca maja. Przypomnijmy - remont Myśliborskiej dotyczy budowy dwóch pasów od ronda Europejskiego do skrzyżowania z ul. Dobrą. Koszt inwestycji to prawie 18 milionów złotych.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?