węgiel

i

Autor: Mateusz Feliksik/pexels

Gorzów: Problemy z węglem. Jest go mało, a dostawy są nieregularne

2022-12-20 15:35

Zima się rozkręca, a część gorzowian nie ma węgla, żeby napalić w piecu i ogrzać mieszkanie. Magistrat wyjaśnia, że dostawy realizowane przez spółkę Węglokoks są nieregularne i niewystarczające. Na 15 zamówionych transportów dojechało zaledwie 6.

Gdzie ten węgiel? - pytają gorzowianie​. Miasto, które zaangażowało się w jego dystrybucję odpowiada, że winna jest spółka Węglokoks. To ona ma zapewnić węgiel dla miasta. Dostawy przez nią realizowane są niewielkie i nieregularne. Do tej pory węgiel po preferencyjnych cenach kupiło 90 osób. A wniosków złożono ponad 420. Pierwsze zapotrzebowanie do Węglokoksu, miasto złożyło 24 listopada. Nawet ono jeszcze w pełni nie zostało zrealizowane.

Na 15 transportów węgla do dzisiaj dotarło tylko 6 i tylko tyle miasto może sprzedać. Problemem jest też to, że transporty z dnia na dzień są odwoływane. Szczególnie brakuje węgla „orzech” - mówi Wiesław Ciepiela rzecznik magistratu.

Węgiel sprzedawany jest zgodnie z kolejnością złożenia wniosku. Gorzowscy urzędnicy szacują, że przy tym tempie dostaw, do końca roku węgiel będzie mogło kupić 150 gorzowian.

Jak dobrze znasz film Titanic? QUIZ tylko dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Kiedy "Titanic" Jamesa Camerona trafił do Polski?