Osiedle Europejskie

i

Autor: www.google.maps.pl Osiedle Europejskie.

Gorzów: Prezydent zapowiada budowę żłobka i przedszkola na Osiedlu Europejskim

2021-01-04 18:30

W tym roku ma ruszyć budowa żłobka na Os. Europejskim. Zapowiada to prezydent Gorzowa. Mieszkańcy oczekują od lat, żeby na osiedlu także powstało przedszkole. Jacek Wójcicki zapewnia, że i na to jest szansa.

Żłobek i przedszkole na os. Europejskim. W 2021 roku ma rozpocząć się budowa żłobka na osiedlu Europejskim. Zapowiedział to prezydent Jacek Wójcicki. Środki na to częściowo są zabezpieczone w budżecie. Miasto szukać będzie także dodatkowych możliwości sfinansowania inwestycji. Jeżeli chodzi o przedszkole, na które od lat czekają mieszkańcy osiedla, prezydent Wójcicki także ma pozytywne wiadomości:

Przed nami ogromne wyzwanie jakim jest przedszkole na Osiedlu Europejskim. Mamy pewien pomysł, który na początku roku państwu zaprezentujemy. Ale mówimy też realnie, że przed nami budowa żłobka, w tej części miasta, co jest dla nas także bardzo ważne.

Pomysłem miasta na przedszkole na os. Europejskim jest partnerstwo z podmiotem prywatnym. Jeżeli plany te uda się zrealizować placówka będzie mogła powstać – jak ujął to prezydent – bardzo szybko. W przypadku żłobka magistrat może liczyć na środki z urzędu marszałkowskiego.

W tym roku mamy kolejne 5 konkursów w tym na żłobki i przedszkola. Serdecznie zapraszam do pisania wniosków. Cieszę się, że kolejny raz się zgraliśmy, wy budujecie żłobek, a my sfinansujemy koszty jego utrzymania - mówi Łukasz Porycki, wicemarszałek lubuski.

Os. Europejskie to dynamicznie rozwijająca się część Gorzowa i jednocześnie „najmłodsza” pod względem demograficznym. Mieszka tam wielu młodych ludzi z małymi dziećmi. O potrzebie budowy żłobka i przedszkola w tym miejscu mówi się od wielu lat. Do tej pory przeszkodą był brak pieniędzy w miejskiej kasie.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?