gorzów stadion lekka1

i

Autor: Fragles Radni chcą, żeby cała bieżnia była tartanowa. Prezydent uważa, że to zbyteczne.

Gorzów: Radni chcą więcej kasy na stadion, a prezydent mówi nie! [AUDIO]

2021-02-03 16:24

- Jeżeli radni zamierzają biegać po tym stadionie, to mają osiem torów do dyspozycji – w ten sposób prezydent Jacek Wójcicki ucina dywagacje na temat dołożenia 2 mln zł do modernizacji stadionu lekkoatletycznego. Tego domagają się radni Komisji Kultury, Sportu i Promocji. Chodzi o tzw. stadion rozgrzewkowy. Zaprojektowano na nim tylko 120-metrową bieżnię tartanową. Takie rozwiązanie nie podoba się radnym.

Dodatkowe 2 miliony złotych trzeba przeznaczyć na modernizację stadionu lekkoatletycznego - uważają gorzowscy radni z Komisji Kultury, Sportu i Promocji. - Dodatkowych pieniędzy nie ma i nie będzie - odpowiada Jacek Wójcicki, prezydent miasta. Chodzi o tzw. stadion rozgrzewkowy. Zaprojektowano na nim tylko 120-metrową bieżnię tartanową. Reszta ma być wykonana w gorszym standardzie. Na takie rozwiązanie nie chcą zgodzić się radni.

- Nie stać nas na prowizorki - uważa Jerzy Sobolewski, radny Gorzowa:

Radni szczegółowe plany poznali dopiero po zatwierdzeniu wydatków na inwestycje. Zdaniem gorzowskich urzędników to jednak niepotrzebny wydatek.

- Nie planujemy żadnych zmian- podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa i żartuje z radnych. Jak? Posłuchajcie:
Gorzów: rada miasta

i

Autor: SG Radni gorzowa (fot. archiwum).

Co zrobią rajcy? Do tematu będziemy wracać. Przypomnijmy koszt inwestycji to około 18 milionów złotych. Prace mają się zakończyć na wiosnę 2022 roku.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?