Gorzów: stadion

i

Autor: SG Stadion żużlowy im. Edwarda Jancarza.

Gorzów: Prace na stadionie żużlowym, poprawiono jakość zasilania i jakość... murawy

2020-12-23 13:25

Na stadionie im. Edwarda Jancarza nie powinno już być problemów z prądem. Powstaje trzecie źródło zasilania, z którego korzystać będą wozy transmisyjne i stadionowa gastronomia. To nie wszystko. Na murawie zamontowano system automatycznego podlewania.

Więcej mocy na stadionie żużlowym. Dyrektor gorzowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji złożył wniosek o dodatkowe źródło zasilania. Na parkingu od ul. Kwiatowej powstaje nowa trafostacja. Zasilane z niej będą wozy telewizyjne i punkty gastronomiczne. Zmiany są wynikiem pożaru rozdzielni w trakcie lipcowego meczu Stali z Włókniarzem Częstochowa.

Chcemy pociągnąć niezależne zasilanie wozów telewizyjnych. Wyłączam po prostu tę część sportową. Dwa źródła zasilania mają pracować nad zawodami sportowymi, a to trzecie ma zasilić dodatkowe punkty gastronomiczne i telewizję - mówi Włodzimierz Rój dyrektor OSiR-u.

To nie jedyne zmiany na stadionie im. Edwarda Jancarza. Zamontowano już system automatycznego podlewania murawy. Trwały także próby przestawienia lamp, żeby lepiej ją doświetlić, ale musiałoby to odbyć się kosztem oświetlenia toru, więc z tego zrezygnowano. Żeby odpowiednio oświetlić tor i murawę potrzeba dodatkowych 60 lamp. Ich koszt wstępnie oszacowano na 600 tys. zł. Na tę chwilę OSiR nie ma takich pieniędzy.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: